Veel mensen blikken vanaf de Laan op Zuid in Rotterdam naar de nieuwbouw van een gigantisch schoolgebouw. Het project is in razende vaart in hoogte gestegen. Het wordt een duurzaam gebouw met een houten gevel en een identiteit waar beide scholen - een voor voortgezet en een voor hoger onderwijs - zich in kunnen herkennen. Een heldere gebouwstructuur houdt de routing zo logisch mogelijk. De scholen zijn min of meer boven elkaar geplaatst, een gele hellingbaan langs de buitengevel vormt de entree van de school op de bovenste etages. De Hogeschool Rotterdam, onderin, krijgt op de begane grond een prominente binnenstraat.
De plek waar gebouwd wordt was een van de laatste gaten aan de 2,5 kilometer lange Laan op Zuid. De Laan tussen Feijenoord en Afrikaanderwijk loopt nu links en rechts volgebouwd met woningen, winkels, scholen en kantoorruimten door vanaf het Wilhelminaplein tot aan het Varkenoordse viaduct. Het is de plek waar eerder oude havens werden gedempt en midjaren '90 gestart werd met de ontwikkeling van de Kop van Zuid. Het nieuwe schoolgebouw ligt tussen de Laan op Zuid, Hillekopplein en de Zuiderspoorstraat in Rotterdam-Zuid.
Het project gaat onderdak bieden aan zo'n 4.000 leerlingen, een samenwerking tussen voortgezet (HAVO-VWO) en hoger onderwijs (HBO).Betrokken scholen zijn de scholengroep Nieuw Zuid van onderwijskoepel BOOR met een nieuw gebouw voor havo- en vwo-onderwijs voor zo’n 800 leerlingen. De Hogeschool Rotterdam vestigt zich daar met 3.000 leerlingen voor de opleidingen van het Instituut Communicatie, Media en Informatietechnologie (CMI) en het kenniscentrum Creating. De bouw is in opdracht van de Hogeschool Rotterdam, Stichting BOOR en de gemeente Rotterdam. De oplevering wordt verwacht ergens in 2026, mogelijk met de start van schoolseizoen 2026-2027. Het ontwerp is van het Nederlandse architectenbureau Cepezed.